DDF'93 logo - visit us here: http://www.ddf93.dk
PÅSÆTNINGSPLAN
Kampe med ændringer siden udsendelse af turneringsplan
(det er de reviderede fastlæggelser, som er vist øverst)
Kun ikke spillede kampe vises.
(datoen under kampnummeret er datoen for flytningen)



Kampnr Række Dato Tid Hjemmehold Udehold Hal Dommer1 Dommer2

117156
00-00
1.D.Ø. 20-01-18
21-01-18
Vestegnens Volley.2 KSV Stadionhal 1
Stadionhal 1
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat
117807
00-00
2.D.V. 20-01-18
21-01-18
10:00
DHV Odense.2 BVC-Nordenskov Volley Dalumhallen
Dalumhallen
Vahid G. Mehdi Carsten B Nielsen
117472
00-00
2.H.V. 20-01-18
20-01-18
11:00
Kolding VK.2 SGF Vejle Kolding Pædagogseminarium
Bramdrupdam Hallerne
Per Sørensen Kaj Verner K.K.Hansen
117085
00-00
1.H.V. 20-01-18
21-01-18
12:00
DHV Odense Nordenskov Ungdoms-og IF Dalumhallen
Dalumhallen
Carsten B Nielsen Vahid G. Mehdi
116910
00-00
VLH 20-01-18
21-01-18
12:00
Aalborg Volleyball Middelfart VK Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Morten Andersen Jørgen Gramstrup
117890
00-00
2.D.V. 20-01-18
21-01-18
12:00
IF Lyseng Holstebro KFUM Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Birger Jensen Lars B. Nielsen
117666
00-00
2.D.Ø. 20-01-18
03-03-18
13:00
Rosenlund Enghave VK Ny Rosenlundhallen
Ny Rosenlundhallen
Michael Staal Vidar Andersen
117225
00-00
1.D.V. 20-01-18
21-01-18
14:00
DHV Odense Ry VK 75 Dalumhallen
Dalumhallen
Ove Egdal Jim Holm Hansen
117224
00-00
1.D.V. 20-01-18
21-01-18
14:00
Aalborg Volleyball Bedsted KFUM Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Jørgen Gramstrup Morten Andersen
117084
00-00
1.H.V. 20-01-18
21-01-18
14:00
IF Lyseng Bedsted KFUM Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Lars B. Nielsen Birger Jensen
117892
00-00
2.D.V. 20-01-18
21-01-18
15:00
Funder GF Hjerm FIF Funder Hallen
Funder Hallen
Michael Dalsgaard Tobiasen Alex Hothes
117808
00-00
2.D.V. 20-01-18
21-01-18
16:00
Fortuna Odense Volley.2 VT Esbjerg Dalumhallen
Klostermarkshallen
Jim Holm Hansen Ove Egdal
117554
00-00
2.H.V. 20-01-18
21-01-18
16:00
Aalborg Volleyball.2 Bedsted KFUM.2 Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Ivar Pilden Torben Lykke
117470
00-00
2.H.V. 20-01-18
21-01-18
16:00
IF Lyseng 2 Hornsyld IF Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Birger Jensen Lars B. Nielsen

117723
00-00
2.D.Ø. 21-01-18
21-01-18
09:30
Vestegnens Volley.3 KSV.2 Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Yasir Saleh Allan Laursen
117015
00-00
1.H.Ø. 21-01-18
21-01-18
11:00
Amager VK Team Køge Sundby hal 2
Sundby hal 2
Vahid G. Mehdi Ayhan Günes Soleil
117303
00-00
2.H.Ø. 21-01-18
21-01-18
11:30
Hvidovre VK.3 KSV Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Allan Laursen Yasir Saleh
117014
00-00
1.H.Ø. 21-01-18
21-01-18
12:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Farum-Holte Engelsborghallen
Engelsborghallen
Tina Brauner Anders Dyrbye
117612
00-00
2.D.Ø. 21-01-18
22-10-17
12:00
Roskilde VK VLI Roskilde Amts Gym. Hal
Roskilde Amts Gym. Hal
Jan Labusz Vidar Andersen
117155
00-00
1.D.Ø. 21-01-18
21-01-18
13:00
Amager VK.2 Team Køge.2 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Ayhan Günes Soleil Vahid G. Mehdi
117556
00-00
2.H.V. 21-01-18
21-01-18
13:00
Skovbakken Hjerm FIF Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Per Vind Petersen Henrik Bjorholm
117724
00-00
2.D.Ø. 21-01-18
21-01-18
14:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar USG Engelsborghallen
Engelsborghallen
Olaf Jørs Michael Staal
116911
00-00
VLH 21-01-18
21-01-18
14:00
Hvidovre VK VK Vestsjælland Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Flemming Munk Emil Lahti
117086
00-00
1.H.V. 21-01-18
21-01-18
14:00
Randers VK Ikast KFUM Havndal Hallen
Randers Real Idrætshal
Jørgen Gramstrup Birger Jensen
117471
00-00
2.H.V. 21-01-18
21-01-18
14:00
Aabenraa I&G BVC Esbjerg Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Michael Dalsgaard Tobiasen Torben Lykke
117154
00-00
1.D.Ø. 21-01-18
21-01-18
16:00
Lyngby-Gladsaxe Volley VK Vestsjælland Engelsborghallen
Engelsborghallen
Michael Staal Olaf Jørs
117387
00-00
2.H.Ø. 21-01-18
21-01-18
16:00
Hvidovre VK.2 VK Holbæk Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Emil Lahti Flemming Munk
117893
00-00
2.D.V. 21-01-18
21-01-18
16:00
Randers VK VK Shima Havndal Hallen
Randers Real Idrætshal
Birger Jensen Jørgen Gramstrup
117809
00-00
2.D.V. 21-01-18
21-01-18
16:00
Sønderborg VK Ikast KFUM Wildcard.2 Alssund Gymnasiet, Sønder
Alssund Gymnasiet, Sønder
Jan Søgaard Bruno Schmidt Bennedsen
117388
00-00
2.H.Ø. 21-01-18
21-01-18
17:00
VLI VK Vestsjælland.2 Kedelhallen
Kedelhallen
Vidar Andersen Allan Laursen

116930
00-00
VLH 22-01-18
28-01-18
19:30
Boldklubben Marienlyst Hvidovre VK Klostermarkshallen
Marienlyst Centret Hal 4
Flemming Munk Morten Andersen
117910
00-00
2.D.V. 22-01-18
24-01-18
20:30
Funder GF Aarhus 1900 Funder Hallen
Funder Hallen
Alex Hothes Torben Lykke

117029
00-00
1.H.Ø. 23-01-18
24-01-18
18:30
Lyngby-Gladsaxe Volley KV 61 Gladsaxe Sportshal
Engelsborghallen
Olaf Jørs Ayhan Günes Soleil
117742
00-00
2.D.Ø. 23-01-18
24-01-18
18:30
Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Vestegnens Volley.3 Gladsaxe Sportshal
Engelsborghallen
Jan Labusz Michael Staal
117826
00-00
2.D.V. 23-01-18
24-01-18
18:30
Fortuna Odense Volley.2 DHV Odense.2 Klostermarkshallen
Klostermarkshallen
Ove Egdal Per Sørensen
116966
00-00
VLD 23-01-18
21-01-18
19:30
Amager VK Team Køge Sundby hal 2
Sundby hal 2
Sten Storgaard Tim Poulsen
117030
00-00
1.H.Ø. 23-01-18
24-01-18
20:00
Gentofte Volley.2 Frederiksberg Volley Gentoftehallen
Kildeskovshallen
Vidar Andersen Anders Dyrbye
117490
00-00
2.H.V. 23-01-18
23-01-18
20:00
Kolding VK.2 Aabenraa I&G Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Henrik Bjorholm Torben Lykke
117169
00-00
1.D.Ø. 23-01-18
24-01-18
20:30
Lyngby-Gladsaxe Volley Vestegnens Volley.2 Gladsaxe Sportshal
Engelsborghallen
Ayhan Günes Soleil Olaf Jørs

117239
00-00
1.D.V. 24-01-18
24-01-18
18:30
Skovbakken DHV Odense Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Jørgen Gramstrup Birger Jensen
117241
00-00
1.D.V. 24-01-18
24-01-18
18:30
Ikast KFUM Wildcard Ry VK 75 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Per Vind Petersen Rasmus Jess
117492
00-00
2.H.V. 24-01-18
24-01-18
18:30
Ikast KFUM Wildcard.2 BVC Esbjerg Hyldgårdsskolens Hal
Hyldgårdhal B
Jim Holm Hansen Alex Hothes
117409
00-00
2.H.Ø. 24-01-18
24-01-18
19:00
VK Næstved VK Vestsjælland.2 Sydbyskolen
Sydbyskolen
Michael Andersen Jan Labusz
117099
00-00
1.H.V. 24-01-18
24-01-18
19:00
Kolding VK DHV Odense Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Lars B. Nielsen Vahid G. Mehdi
117577
00-00
2.H.V. 24-01-18
24-01-18
19:30
Bedsted KFUM.2 Hjerm FIF Bedstedhallen
Bedstedhallen
Henrik Bjorholm Ivar Pilden
117493
00-00
2.H.V. 24-01-18
24-01-18
20:00
Hornsyld IF SGF Vejle Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Torben Lykke Carsten B Nielsen
117574
00-00
2.H.V. 24-01-18
24-01-18
20:00
Skovbakken LKB Gistrup Volleyball Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Birger Jensen Jørgen Gramstrup
117913
00-00
2.D.V. 24-01-18
24-01-18
20:00
Holstebro KFUM Hjerm FIF Holstebro Stadionhal
Holstebro Stadionhal
Kaj Verner K.K.Hansen Bruno Schmidt Bennedsen
117101
00-00
1.H.V. 24-01-18
24-01-18
20:00
Ikast KFUM Nordenskov Ungdoms-og IF Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Rasmus Jess Per Vind Petersen
117406
00-00
2.H.Ø. 24-01-18
24-01-18
20:15
VLI Hvidovre VK.2 Kedelhallen
Kedelhallen
Ayhan Günes Soleil Arne Jensen
117689
00-00
2.D.Ø. 24-01-18
14-03-18
20:15
Roskilde VK Rosenlund Roskilde Amts Gym. Hal
Roskilde Amts Gym. Hal
Olaf Jørs Yasir Saleh

117171
00-00
1.D.Ø. 25-01-18
24-01-18
18:30
Team Køge.2 VK Vestsjælland Asgårdskolen
Asgårdskolen
Olaf Jørs Jan Labusz
117575
00-00
2.H.V. 25-01-18
24-01-18
19:00
Aalborg Volleyball.2 ASV Aarhus.2 Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Jørgen Gramstrup Torben Lykke
117325
00-00
2.H.Ø. 25-01-18
24-01-18
19:30
Grøndal EV Farum-Holte.2 Hillerødgades Sportssal
Hillerødgades Sportssal
Dommer ikke påsat Vidar Andersen
116967
00-00
VLD 25-01-18
21-01-18
20:00
Brøndby VK Frederiksberg Volley Stadionhal 1
Stadionhal 1
Emil Lahti Michael Andersen
117827
00-00
2.D.V. 25-01-18
24-01-18
20:00
Øster Starup - Vester Nebel IF Sønderborg VK Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Per Sørensen Jim Holm Hansen
117031
00-00
1.H.Ø. 25-01-18
24-01-18
20:30
Team Køge Farum-Holte Asgårdskolen
Asgårdskolen
Jan Labusz Olaf Jørs
117240
00-00
1.D.V. 25-01-18
24-01-18
20:30
Aalborg Volleyball ASV Århus Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Torben Lykke Jørgen Gramstrup
117829
00-00
2.D.V. 25-01-18
24-01-18
20:45
Middelfart VK VT Esbjerg Lillebælthallen
Lillebælthallen
Lars B. Nielsen Ove Egdal

117828
00-00
2.D.V. 26-01-18
24-01-18
18:30
Ikast KFUM Wildcard.2 BVC-Nordenskov Volley Hyldgårdsskolens Hal
Hyldgårdhal B
Alex Hothes Per Vind Petersen
117170
00-00
1.D.Ø. 26-01-18
24-01-18
20:00
Gentofte Volley KSV Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Jan Labusz Ayhan Günes Soleil

117197
00-00
1.D.Ø. 27-01-18
27-01-18
10:00
Talenthold Øst Team Køge.2 Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Tim Poulsen Allan Laursen
117057
00-00
1.H.Ø. 27-01-18
27-01-18
12:00
Talenthold Øst Team Køge Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Allan Laursen Tim Poulsen
117525
00-00
2.H.V. 27-01-18
08-10-17
12:00
Hjerm FIF LKB Gistrup Volleyball Hjermhallerne
Hjermhallerne
Per Sørensen Birger Jensen
117324
00-00
2.H.Ø. 27-01-18
24-01-18
13:00
Gentofte Volley.4 KSV Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Jan Labusz Tina Brauner
117198
00-00
1.D.Ø. 27-01-18
27-01-18
14:00
Talenthold Øst KSV Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Michael Lang Sørensen Ayhan Günes Soleil
116931
00-00
VLH 27-01-18
28-01-18
14:00
Aalborg Volleyball ASV Århus Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Rasmus Jess Flemming Munk
117268
00-00
1.D.V. 27-01-18
27-01-18
14:00
Talenthold Vest Bedsted KFUM Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Jan Søgaard Vahid G. Mehdi
116932
00-00
VLH 27-01-18
28-01-18
15:00
Gentofte Volley VK Vestsjælland Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Sten Storgaard Jan Herneth
117058
00-00
1.H.Ø. 27-01-18
27-01-18
16:00
Talenthold Øst Frederiksberg Volley Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Ayhan Günes Soleil Michael Lang Sørensen
117491
00-00
2.H.V. 27-01-18
24-01-18
16:00
IF Lyseng 2 ASV Aarhus.3 Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Bruno Schmidt Bennedsen Per Vind Petersen
117561
00-00
2.H.V. 27-01-18
04-02-18
16:00
Bedsted KFUM.2 LKB Gistrup Volleyball Bedstedhallen
Bedstedhallen
Jørgen Gramstrup Torben Lykke
117128
00-00
1.H.V. 27-01-18
27-01-18
16:00
Talenthold Vest Bedsted KFUM Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Vahid G. Mehdi Jan Søgaard
117660
00-00
2.D.Ø. 27-01-18
24-01-18
17:00
Gentofte Volley Wildcard Frederiksberg Volley.2 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Tina Brauner Dommer ikke påsat
117911
00-00
2.D.V. 27-01-18
24-01-18
18:00
IF Lyseng Randers VK Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Per Vind Petersen Bruno Schmidt Bennedsen
116933
00-00
VLH 27-01-18
28-01-18
19:00
Middelfart VK Ishøj Volley Lillebælthallen
Lillebælthallen
Michael Andersen Niclas Kjær Thomsen
117100
00-00
1.H.V. 27-01-18
24-01-18
20:00
IF Lyseng Randers VK Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Bruno Schmidt Bennedsen Per Vind Petersen

117267
00-00
1.D.V. 28-01-18
28-01-18
10:00
Talenthold Vest Ikast KFUM Wildcard Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Per Vind Petersen Bruno Schmidt Bennedsen
117744
00-00
2.D.Ø. 28-01-18
24-01-18
11:00
Gentofte Volley.2 KSV.2 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Yasir Saleh Michael Lang Sørensen
117127
00-00
1.H.V. 28-01-18
28-01-18
12:00
Talenthold Vest Ikast KFUM Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Jørgen Gramstrup Morten Andersen
116989
00-00
VLD 28-01-18
28-01-18
13:00
Team Køge Holte IF Asgårdskolen
Asgårdskolen
Jan Herneth Tim Poulsen
117658
00-00
2.D.Ø. 28-01-18
24-01-18
13:00
VLI KV 61 Kedelhallen
Kedelhallen
Arne Jensen Olaf Jørs
117745
00-00
2.D.Ø. 28-01-18
24-01-18
14:00
Lynge Uggeløse IF USG Lyngehallen
Lyngehallen
Michael Staal Jan Labusz
116986
00-00
VLD 28-01-18
28-01-18
14:00
Fortuna Odense Volley Brøndby VK Klostermarkshallen
Klostermarkshallen
Morten Klein Flemming Munk
116988
00-00
VLD 28-01-18
28-01-18
14:00
Ikast KFUM Frederiksberg Volley Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Morten Andersen Jørgen Gramstrup
116987
00-00
VLD 28-01-18
28-01-18
15:00
Amager VK Elite Volley Aarhus Sundby hal 2
Sundby hal 2
Emil Lahti Rebecca Rafn Hagen
117269
00-00
1.D.V. 28-01-18
28-01-18
16:00
Talenthold Vest Ry VK 75 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Birger Jensen Lars B. Nielsen
117129
00-00
1.H.V. 28-01-18
28-01-18
18:00
Talenthold Vest Nordenskov Ungdoms-og IF Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Lars B. Nielsen Birger Jensen

117158
00-00
1.D.Ø. 29-01-18
04-02-18
18:30
Team Køge.2 Vestegnens Volley.2 Asgårdskolen
Asgårdskolen
Jan Labusz Yasir Saleh

117304
00-00
2.H.Ø. 30-01-18
21-01-18
19:00
Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Farum-Holte.2 Gladsaxe Sportshal
Engelsborghallen
Anders Dyrbye Michael Staal
117302
00-00
2.H.Ø. 30-01-18
21-01-18
20:30
Himmelev VK Grøndal EV Trekronerhallen
Himmelev Gymnasium
Tim Poulsen Sten Storgaard

117196
00-00
1.D.Ø. 31-01-18
28-01-18
17:45
Talenthold Øst Gentofte Volley Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Tim Poulsen Sten Storgaard
117226
00-00
1.D.V. 31-01-18
21-01-18
18:00
ASV Århus Ikast KFUM Wildcard Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Jim Holm Hansen Torben Lykke
117376
00-00
2.H.Ø. 31-01-18
10-12-17
19:00
VK Næstved VK Holbæk Sydbyskolen
Sydbyskolen
Arne Jensen Olaf Jørs
117056
00-00
1.H.Ø. 31-01-18
28-01-18
19:15
Talenthold Øst Gentofte Volley.2 Anja Andersen Hallen
Anja Andersen Hallen
Sten Storgaard Tim Poulsen
117473
00-00
2.H.V. 31-01-18
21-01-18
20:00
ASV Aarhus.3 Ikast KFUM Wildcard.2 Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Torben Lykke Jim Holm Hansen

116914
00-00
VLH 01-02-18
01-02-18
18:30
VK Vestsjælland Boldklubben Marienlyst Korsørhallen
Korsørhallen
Michael Andersen Morten Klein

117812
00-00
2.D.V. 02-02-18
04-02-18
18:30
Ikast KFUM Wildcard.2 Øster Starup - Vester Nebel IF Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Alex Hothes Kaj Verner K.K.Hansen
117476
00-00
2.H.V. 02-02-18
04-02-18
20:00
Ikast KFUM Wildcard.2 IF Lyseng 2 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Kaj Verner K.K.Hansen Alex Hothes

117895
00-00
2.D.V. 03-02-18
04-02-18
10:00
Hjerm FIF Randers VK Hjermhallerne
Hjermhallerne
Bruno Schmidt Bennedsen Jørgen Gramstrup
117644
00-00
2.D.Ø. 03-02-18
04-02-18
11:00
Gentofte Volley Wildcard Enghave VK Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Vidar Andersen Michael Lang Sørensen
117390
00-00
2.H.Ø. 03-02-18
04-02-18
12:00
VK Holbæk VLI Bjergmarkshallen
Bjergmarkshallen
Yasir Saleh Michael Staal
117559
00-00
2.H.V. 03-02-18
04-02-18
12:00
Hjerm FIF ASV Aarhus.2 Hjermhallerne
Hjermhallerne
Jørgen Gramstrup Bruno Schmidt Bennedsen
117017
00-00
1.H.Ø. 03-02-18
04-02-18
13:00
Gentofte Volley.2 Amager VK Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Michael Lang Sørensen Vidar Andersen
117645
00-00
2.D.Ø. 03-02-18
03-02-18
13:00
Rosenlund KV 61 Ny Rosenlundhallen
Ny Rosenlundhallen
Anders Dyrbye Arne Jensen
117560
00-00
2.H.V. 03-02-18
04-02-18
13:30
Ikast KFUM Wildcard Aalborg Volleyball.2 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Rasmus Jess Niclas Kjær Thomsen
117477
00-00
2.H.V. 03-02-18
04-02-18
14:00
Hornsyld IF Aabenraa I&G Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Birger Jensen Alex Hothes
116916
00-00
VLH 03-02-18
04-02-18
15:00
Gentofte Volley Aalborg Volleyball Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Morten Klein Dommer ikke påsat
117811
00-00
2.D.V. 03-02-18
04-02-18
15:00
VT Esbjerg Sønderborg VK Ådalskolen
Ådalskolen
Lars B. Nielsen Vahid G. Mehdi
116972
00-00
VLD 03-02-18
04-02-18
15:30
Ikast KFUM Amager VK Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Niclas Kjær Thomsen Rasmus Jess
116971
00-00
VLD 03-02-18
04-02-18
16:00
Holte IF Elite Volley Aarhus Ny Holtehal
Ny Holtehal
Tim Poulsen Rebecca Rafn Hagen
117087
00-00
1.H.V. 03-02-18
04-02-18
16:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Kolding VK Helle Hallerne
Helle Hallerne
Jim Holm Hansen Torben Lykke
116973
00-00
VLD 03-02-18
04-02-18
16:30
Team Køge Brøndby VK Asgårdskolen
Asgårdskolen
Dommer ikke påsat Morten Andersen
117813
00-00
2.D.V. 03-02-18
04-02-18
16:30
Middelfart VK DHV Odense.2 Lillebælthallen
Lillebælthallen
Jan Herneth Dommer ikke påsat
117308
00-00
2.H.Ø. 03-02-18
04-02-18
17:00
Gentofte Volley.4 Himmelev VK Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Dommer ikke påsat Morten Klein
117228
00-00
1.D.V. 03-02-18
04-02-18
17:30
Ikast KFUM Wildcard Aalborg Volleyball Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Henrik Bjorholm Jan Søgaard
117018
00-00
1.H.Ø. 03-02-18
04-02-18
18:30
Team Køge KV 61 Asgårdskolen
Asgårdskolen
Morten Andersen Dommer ikke påsat
116917
00-00
VLH 03-02-18
04-02-18
19:00
Middelfart VK Hvidovre VK Lillebælthallen
Lillebælthallen
Dommer ikke påsat Jan Herneth
117088
00-00
1.H.V. 03-02-18
04-02-18
19:30
Ikast KFUM IF Lyseng Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Jan Søgaard Henrik Bjorholm

117642
00-00
2.D.Ø. 04-02-18
04-02-18
09:00
Frederiksberg Volley.2 VLI Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Arne Jensen Ayhan Günes Soleil
117393
00-00
2.H.Ø. 04-02-18
04-02-18
10:00
VK Næstved Hvidovre VK.2 Sydbyskolen
Sydbyskolen
Yasir Saleh Jan Labusz
117896
00-00
2.D.V. 04-02-18
04-02-18
10:00
VK Shima IF Lyseng Nørre Sundby Idrætscenter
Nørre Sundby Idrætscenter
Torben Lykke Ivar Pilden
117019
00-00
1.H.Ø. 04-02-18
04-02-18
11:00
Frederiksberg Volley Lyngby-Gladsaxe Volley Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Ayhan Günes Soleil Arne Jensen
117728
00-00
2.D.Ø. 04-02-18
04-02-18
11:00
Gentofte Volley.2 Amager VK.3 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Allan Laursen Vidar Andersen
117474
00-00
2.H.V. 04-02-18
04-02-18
11:00
BVC Esbjerg Kolding VK.2 Esbjerg Sem. Boldhal
Esbjerg Sem. Boldhal
Vahid G. Mehdi Jim Holm Hansen
116970
00-00
VLD 04-02-18
04-02-18
13:00
Frederiksberg Volley Fortuna Odense Volley Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Tim Poulsen Dommer ikke påsat
117810
00-00
2.D.V. 04-02-18
04-02-18
13:00
BVC-Nordenskov Volley Fortuna Odense Volley.2 Esbjerg Sem. Boldhal
Helle Hallerne
Jim Holm Hansen Vahid G. Mehdi
117475
00-00
2.H.V. 04-02-18
04-02-18
13:01
SGF Vejle ASV Aarhus.3 Søndermarkshallen Vejle
Søndermarkshallen Vejle
Per Vind Petersen Per Sørensen
117159
00-00
1.D.Ø. 04-02-18
04-02-18
14:00
KSV Lyngby-Gladsaxe Volley Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Olaf Jørs Michael Staal
117729
00-00
2.D.Ø. 04-02-18
04-02-18
14:00
Lynge Uggeløse IF Vestegnens Volley.3 Lyngehallen
Lyngehallen
Michael Lang Sørensen Anders Dyrbye
117897
00-00
2.D.V. 04-02-18
04-02-18
15:00
Holstebro KFUM Aarhus 1900 Holstebro Stadionhal
Holstebro Stadionhal
Kaj Verner K.K.Hansen Henrik Bjorholm
117306
00-00
2.H.Ø. 04-02-18
04-02-18
16:00
KSV Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Michael Staal Carsten B Nielsen
116915
00-00
VLH 04-02-18
04-02-18
16:00
Ishøj Volley ASV Århus Ishøj IC
Ishøj IC
Jan Herneth Olaf Jørs
117227
00-00
1.D.V. 04-02-18
04-02-18
16:00
Ry VK 75 Skovbakken Ryhallen
Ryhallen
Jørgen Gramstrup Peter Thorsø
117229
00-00
1.D.V. 04-02-18
04-02-18
17:00
Bedsted KFUM DHV Odense Bedstedhallen
Bedstedhallen
Niclas Kjær Thomsen Flemming Munk
117089
00-00
1.H.V. 04-02-18
04-02-18
19:00
Bedsted KFUM DHV Odense Bedstedhallen
Bedstedhallen
Flemming Munk Niclas Kjær Thomsen

117665
00-00
2.D.Ø. 05-02-18
20-02-18
19:30
KV 61 Roskilde VK Idrætshuset
Idrætshuset
Vidar Andersen Arne Jensen

117328
00-00
2.H.Ø. 06-02-18
20-02-18
20:30
Himmelev VK KSV Trekronerhallen
Himmelev Gymnasium
Anders Dyrbye Jan Labusz

117121
00-00
1.H.V. 07-02-18
14-03-18
19:00
Randers VK IF Lyseng Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Per Vind Petersen Henrik Bjorholm
117467
00-00
2.H.V. 07-02-18
14-01-18
20:00
Hornsyld IF ASV Aarhus.3 Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Birger Jensen Torben Lykke
117939
00-00
2.D.V. 07-02-18
14-03-18
20:30
Randers VK IF Lyseng Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Henrik Bjorholm Per Vind Petersen

117722
00-00
2.D.Ø. 08-02-18
21-01-18
18:00
Amager VK.3 Lynge Uggeløse IF Sundby hal 2
Sundby hal 2
Vidar Andersen Ayhan Günes Soleil
117842
00-00
2.D.V. 08-02-18
18-03-18
19:30
VT Esbjerg Øster Starup - Vester Nebel IF Ådalskolen
Ådalskolen
Torben Lykke Bruno Schmidt Bennedsen
116983
00-00
VLD 08-02-18
25-02-18
20:00
Elite Volley Aarhus Brøndby VK Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Flemming Munk Rasmus Jess

116980
00-00
VLD 09-02-18
18-02-18
19:00
Team Køge Ikast KFUM Asgårdskolen
Asgårdskolen
Sten Storgaard Jan Herneth

117917
00-00
2.D.V. 10-02-18
20-02-18
11:00
Aarhus 1900 Hjerm FIF Århus Svømmestadion
Århus Svømmestadion
Alex Hothes Torben Lykke
116977
00-00
VLD 10-02-18
11-02-18
13:00
Elite Volley Aarhus Frederiksberg Volley Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Flemming Munk Niclas Kjær Thomsen
116919
00-00
VLH 10-02-18
11-02-18
14:00
Hvidovre VK Gentofte Volley Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Michael Andersen Sten Storgaard
116975
00-00
VLD 10-02-18
11-02-18
14:00
Brøndby VK Ikast KFUM Stadionhal 1
Stadionhal 1
Jan Herneth Dommer ikke påsat
117833
00-00
2.D.V. 10-02-18
20-02-18
15:00
DHV Odense.2 VT Esbjerg Dalumhallen
Dalumhallen
Jan Søgaard Per Sørensen
116921
00-00
VLH 10-02-18
11-02-18
15:00
ASV Århus VK Vestsjælland Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Niclas Kjær Thomsen Flemming Munk
116918
00-00
VLH 10-02-18
11-02-18
16:00
Aalborg Volleyball Ishøj Volley Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Morten Andersen Jørgen Gramstrup
117579
00-00
2.H.V. 10-02-18
20-02-18
17:00
ASV Aarhus.2 Bedsted KFUM.2 Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Jim Holm Hansen Ove Egdal

117032
00-00
1.H.Ø. 11-02-18
20-02-18
10:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Gentofte Volley.2 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Dommer ikke påsat Vahid G. Mehdi
117172
00-00
1.D.Ø. 11-02-18
20-02-18
12:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Gentofte Volley Engelsborghallen
Engelsborghallen
Vahid G. Mehdi Dommer ikke påsat
117746
00-00
2.D.Ø. 11-02-18
20-02-18
14:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Gentofte Volley.2 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Yasir Saleh Michael Lang Sørensen
116920
00-00
VLH 11-02-18
11-02-18
14:00
Boldklubben Marienlyst Middelfart VK Marienlyst Centret Hal 4
Marienlyst Centret Hal 4
Michael Andersen Morten Klein
117113
00-00
1.H.V. 11-02-18
18-03-18
14:00
Nordenskov Ungdoms-og IF Randers VK Helle Hallerne
Helle Hallerne
Torben Lykke Bruno Schmidt Bennedsen
117326
00-00
2.H.Ø. 11-02-18
20-02-18
16:00
Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Gentofte Volley.4 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Michael Lang Sørensen Yasir Saleh
116974
00-00
VLD 11-02-18
11-02-18
16:00
Amager VK Holte IF Sundby hal 2
Sundby hal 2
Jan Herneth Sten Storgaard
116976
00-00
VLD 11-02-18
11-02-18
16:00
Fortuna Odense Volley Team Køge Marienlyst Centret Hal 4
Klostermarkshallen
Morten Klein Michael Andersen

116981
00-00
VLD 13-02-18
18-02-18
20:00
Holte IF Frederiksberg Volley Ny Holtehal
Ny Holtehal
Tim Poulsen Michael Andersen

116979
00-00
VLD 17-02-18
18-02-18
14:00
Brøndby VK Amager VK Stadionhal 1
Stadionhal 1
Rebecca Rafn Hagen Tim Poulsen
117174
00-00
1.D.Ø. 17-02-18
20-02-18
16:00
Vestegnens Volley.2 VK Vestsjælland Stadionhal 1
Stadionhal 1
Tina Brauner Vidar Andersen

117107
00-00
1.H.V. 18-02-18
04-03-18
11:30
Ikast KFUM Randers VK Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Jan Søgaard Peter Thorsø
117585
00-00
2.H.V. 18-02-18
04-03-18
13:30
Ikast KFUM Wildcard ASV Aarhus.2 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Peter Thorsø Jan Søgaard
116923
00-00
VLH 18-02-18
18-02-18
14:00
Hvidovre VK Aalborg Volleyball Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Tim Poulsen Tina Brauner
116978
00-00
VLD 18-02-18
18-02-18
14:00
Fortuna Odense Volley Elite Volley Aarhus Klostermarkshallen
Klostermarkshallen
Niclas Kjær Thomsen Morten Andersen
116924
00-00
VLH 18-02-18
18-02-18
14:30
Middelfart VK Gentofte Volley Lillebælthallen
Lillebælthallen
Flemming Munk Morten Klein
116985
00-00
VLD 18-02-18
25-02-18
15:30
Ikast KFUM Holte IF Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Jørgen Gramstrup Rasmus Jess
116925
00-00
VLH 18-02-18
18-02-18
16:00
Ishøj Volley VK Vestsjælland Ishøj IC
Ishøj IC
Sten Storgaard Jan Herneth
116922
00-00
VLH 18-02-18
18-02-18
16:00
Boldklubben Marienlyst ASV Århus Klostermarkshallen
Marienlyst Centret Hal 4
Morten Andersen Niclas Kjær Thomsen
117501
00-00
2.H.V. 18-02-18
04-03-18
17:30
Ikast KFUM Wildcard.2 ASV Aarhus.3 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Bruno Schmidt Bennedsen Per Vind Petersen
117247
00-00
1.D.V. 18-02-18
04-03-18
19:30
Ikast KFUM Wildcard ASV Århus Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Per Vind Petersen Bruno Schmidt Bennedsen

117914
00-00
2.D.V. 19-02-18
20-02-18
20:30
Funder GF VK Shima Funder Hallen
Funder Hallen
Torben Lykke Alex Hothes

117831
00-00
2.D.V. 20-02-18
20-02-18
19:00
Sønderborg VK Middelfart VK Alssund Gymnasiet, Sønder
Alssund Gymnasiet, Sønder
Bruno Schmidt Bennedsen Torben Lykke
117497
00-00
2.H.V. 20-02-18
20-02-18
19:30
Aabenraa I&G SGF Vejle Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Jan Søgaard Kaj Verner K.K.Hansen
117495
00-00
2.H.V. 20-02-18
20-02-18
20:00
ASV Aarhus.3 Hornsyld IF Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Rasmus Jess Lars B. Nielsen
117102
00-00
1.H.V. 20-02-18
20-02-18
20:00
Kolding VK Ikast KFUM Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Ove Egdal Per Sørensen
117412
00-00
2.H.Ø. 20-02-18
20-02-18
20:00
Døllefjelde Musse VK Holbæk Nysted Hallen
Nysted Hallen
Yasir Saleh Jan Herneth
117726
00-00
2.D.Ø. 20-02-18
04-02-18
20:45
KSV.2 Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Michael Staal Vidar Andersen

117242
00-00
1.D.V. 21-02-18
20-02-18
18:30
Skovbakken Ikast KFUM Wildcard Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Per Vind Petersen Birger Jensen
117578
00-00
2.H.V. 21-02-18
20-02-18
20:00
Skovbakken Ikast KFUM Wildcard Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Birger Jensen Per Vind Petersen
117581
00-00
2.H.V. 21-02-18
20-02-18
20:45
LKB Gistrup Volleyball Hjerm FIF Gistrup Idrætscenter
Gistrup Idrætscenter
Ivar Pilden Torben Lykke

117384
00-00
2.H.Ø. 22-02-18
14-01-18
20:00
VK Holbæk Døllefjelde Musse Bjergmarkshallen
Bjergmarkshallen
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat

117243
00-00
1.D.V. 24-02-18
20-02-18
12:00
ASV Århus Bedsted KFUM Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Jørgen Gramstrup Birger Jensen
117173
00-00
1.D.Ø. 24-02-18
20-02-18
14:00
Amager VK.2 KSV Sundby hal 2
Sundby hal 2
Emil Lahti Vidar Andersen
117104
00-00
1.H.V. 24-02-18
20-02-18
14:00
IF Lyseng Nordenskov Ungdoms-og IF Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Per Vind Petersen Torben Lykke
116929
00-00
VLH 24-02-18
25-02-18
15:00
Gentofte Volley Ishøj Volley Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Jan Herneth Sten Storgaard
117246
00-00
1.D.V. 24-02-18
04-03-18
15:00
Ry VK 75 DHV Odense Ryhallen
Ryhallen
Henrik Bjorholm Michael Dalsgaard Tobiasen
117748
00-00
2.D.Ø. 24-02-18
20-02-18
16:00
Amager VK.3 KSV.2 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Vidar Andersen Emil Lahti
116926
00-00
VLH 24-02-18
25-02-18
16:00
Aalborg Volleyball Boldklubben Marienlyst Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Niclas Kjær Thomsen Flemming Munk
117496
00-00
2.H.V. 24-02-18
20-02-18
16:00
IF Lyseng 2 BVC Esbjerg Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Torben Lykke Per Vind Petersen
116927
00-00
VLH 24-02-18
25-02-18
16:00
ASV Århus Hvidovre VK Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Rasmus Jess Morten Andersen

117034
00-00
1.H.Ø. 25-02-18
20-02-18
10:00
KV 61 Farum-Holte Idrætshuset
Idrætshuset
Vidar Andersen Michael Lang Sørensen
117329
00-00
2.H.Ø. 25-02-18
20-02-18
12:00
Hvidovre VK.3 Farum-Holte.2 Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Ayhan Günes Soleil Jan Labusz
117662
00-00
2.D.Ø. 25-02-18
20-02-18
13:00
VLI Gentofte Volley Wildcard Kedelhallen
Kedelhallen
Tina Brauner Allan Laursen
117915
00-00
2.D.V. 25-02-18
20-02-18
13:00
Randers VK Holstebro KFUM Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Flemming Munk Per Vind Petersen
116982
00-00
VLD 25-02-18
25-02-18
13:30
Amager VK Fortuna Odense Volley Sundby hal 2
Sundby hal 2
Rebecca Rafn Hagen Sten Storgaard
117413
00-00
2.H.Ø. 25-02-18
20-02-18
14:00
Hvidovre VK.2 VK Vestsjælland.2 Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Jan Labusz Ayhan Günes Soleil
116928
00-00
VLH 25-02-18
25-02-18
14:00
VK Vestsjælland Middelfart VK Korsørhallen
Korsørhallen
Morten Andersen Emil Lahti
117832
00-00
2.D.V. 25-02-18
20-02-18
14:00
Øster Starup - Vester Nebel IF BVC-Nordenskov Volley Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Ove Egdal Torben Lykke
116984
00-00
VLD 25-02-18
25-02-18
14:30
Frederiksberg Volley Team Køge Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Tim Poulsen Olaf Jørs
117103
00-00
1.H.V. 25-02-18
20-02-18
15:00
Randers VK Bedsted KFUM Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Per Vind Petersen Flemming Munk
117033
00-00
1.H.Ø. 25-02-18
20-02-18
15:30
Amager VK Frederiksberg Volley Sundby hal 2
Sundby hal 2
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat
117664
00-00
2.D.Ø. 25-02-18
20-02-18
16:00
Enghave VK Frederiksberg Volley.2 Bavnehøjhallen
Bavnehøjhallen
Michael Staal Yasir Saleh
117749
00-00
2.D.Ø. 25-02-18
20-02-18
16:00
Vestegnens Volley.3 USG Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Ayhan Günes Soleil Jan Labusz

117309
00-00
2.H.Ø. 26-02-18
04-02-18
19:30
Grøndal EV Hvidovre VK.3 Hillerødgades Sportssal
Hillerødgades Sportssal
Arne Jensen Vidar Andersen

117245
00-00
1.D.V. 28-02-18
04-03-18
19:30
Bedsted KFUM Aalborg Volleyball Bedstedhallen
Bedstedhallen
Torben Lykke Jørgen Gramstrup
117109
00-00
1.H.V. 28-02-18
11-03-18
20:00
IF Lyseng Ikast KFUM Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Rasmus Jess Per Vind Petersen

117244
00-00
1.D.V. 01-03-18
20-02-18
20:00
Aalborg Volleyball Ry VK 75 Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Jan Søgaard Torben Lykke
117105
00-00
1.H.V. 01-03-18
04-03-18
20:30
Bedsted KFUM IF Lyseng Bedstedhallen
Bedstedhallen
Niclas Kjær Thomsen Flemming Munk

117415
00-00
2.H.Ø. 03-03-18
04-03-18
12:00
VK Holbæk Hvidovre VK.2 Bjergmarkshallen
Bjergmarkshallen
Michael Lang Sørensen Yasir Saleh
117498
00-00
2.H.V. 03-03-18
04-03-18
14:00
Hornsyld IF IF Lyseng 2 Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Allan Meier Jensen Torben Lykke
117836
00-00
2.D.V. 03-03-18
04-03-18
15:00
VT Esbjerg Fortuna Odense Volley.2 Ådalskolen
Ådalskolen
Bruno Schmidt Bennedsen Rasmus Jess
117175
00-00
1.D.Ø. 03-03-18
04-03-18
16:00
Team Køge.2 Amager VK.2 Asgårdskolen
Asgårdskolen
Tina Brauner Olaf Jørs
117582
00-00
2.H.V. 03-03-18
04-03-18
16:00
Bedsted KFUM.2 Aalborg Volleyball.2 Bedstedhallen
Bedstedhallen
Ivar Pilden Jørgen Gramstrup
117106
00-00
1.H.V. 03-03-18
04-03-18
17:00
Nordenskov Ungdoms-og IF DHV Odense Helle Hallerne
Helle Hallerne
Jan Søgaard Henrik Bjorholm
117035
00-00
1.H.Ø. 03-03-18
04-03-18
18:00
Team Køge Amager VK Asgårdskolen
Asgårdskolen
Olaf Jørs Tina Brauner

117667
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
09:00
Frederiksberg Volley.2 KV 61 Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Olaf Jørs Dommer ikke påsat
117834
00-00
2.D.V. 04-03-18
04-03-18
09:30
Middelfart VK Øster Starup - Vester Nebel IF Lillebælthallen
Lillebælthallen
Henrik Bjorholm Kaj Verner K.K.Hansen
117332
00-00
2.H.Ø. 04-03-18
04-03-18
10:00
Farum-Holte.2 Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Ny Holtehal
Ny Holtehal
Allan Laursen Emil Lahti
117414
00-00
2.H.Ø. 04-03-18
04-03-18
10:00
VK Næstved Døllefjelde Musse Sydbyskolen
Sydbyskolen
Anders Dyrbye Arne Jensen
117921
00-00
2.D.V. 04-03-18
04-03-18
10:00
VK Shima Randers VK Nørre Sundby Idrætscenter
Nørre Sundby Idrætscenter
Jørgen Gramstrup Ivar Pilden
117920
00-00
2.D.V. 04-03-18
04-03-18
10:00
Hjerm FIF Funder GF Hjermhallerne
Hjermhallerne
Vahid G. Mehdi Ove Egdal
117036
00-00
1.H.Ø. 04-03-18
04-03-18
11:00
Frederiksberg Volley KV 61 Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Dommer ikke påsat Olaf Jørs
117499
00-00
2.H.V. 04-03-18
04-03-18
11:00
BVC Esbjerg Aabenraa I&G Esbjerg Sem. Boldhal
Esbjerg Sem. Boldhal
Jim Holm Hansen Alex Hothes
117037
00-00
1.H.Ø. 04-03-18
04-03-18
12:00
Farum-Holte Lyngby-Gladsaxe Volley Ny Holtehal
Ny Holtehal
Emil Lahti Allan Laursen
117177
00-00
1.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
12:00
VK Vestsjælland Lyngby-Gladsaxe Volley Korsørhallen
Korsørhallen
Lars B. Nielsen Per Sørensen
117668
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
12:00
Roskilde VK VLI Roskilde Amts Gym. Hal
Roskilde Amts Gym. Hal
Yasir Saleh Dommer ikke påsat
117584
00-00
2.H.V. 04-03-18
04-03-18
12:00
Hjerm FIF Skovbakken Hjermhallerne
Hjermhallerne
Ove Egdal Vahid G. Mehdi
117638
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
21-01-18
13:00
Enghave VK Rosenlund Bavnehøjhallen
Bavnehøjhallen
Michael Staal Dommer ikke påsat
117752
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
13:00
USG Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Idrætshallen
OM-hallen
Vidar Andersen Dommer ikke påsat
117835
00-00
2.D.V. 04-03-18
04-03-18
13:00
BVC-Nordenskov Volley DHV Odense.2 Esbjerg Sem. Boldhal
Helle Hallerne
Alex Hothes Jim Holm Hansen
117500
00-00
2.H.V. 04-03-18
04-03-18
13:01
SGF Vejle Kolding VK.2 Søndermarkshallen Vejle
Søndermarkshallen Vejle
Birger Jensen Bruno Schmidt Bennedsen
117751
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
14:00
KSV.2 Vestegnens Volley.3 Idrætshuset
Idrætshuset
Michael Lang Sørensen Ayhan Günes Soleil
117750
00-00
2.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
14:00
Lynge Uggeløse IF Amager VK.3 Lyngehallen
Lyngehallen
Jan Labusz Dommer ikke påsat
117918
00-00
2.D.V. 04-03-18
04-03-18
15:00
Holstebro KFUM IF Lyseng Holstebro Stadionhal
Holstebro Stadionhal
Vahid G. Mehdi Ove Egdal
117176
00-00
1.D.Ø. 04-03-18
04-03-18
16:00
KSV Vestegnens Volley.2 Idrætshuset
Idrætshuset
Ayhan Günes Soleil Michael Lang Sørensen
117416
00-00
2.H.Ø. 04-03-18
04-03-18
16:00
VK Vestsjælland.2 VLI Korsørhallen
Korsørhallen
Per Sørensen Lars B. Nielsen

117330
00-00
2.H.Ø. 05-03-18
04-03-18
19:30
Grøndal EV Himmelev VK Hillerødgades Sportssal
Hillerødgades Sportssal
Arne Jensen Vidar Andersen

117854
00-00
2.D.V. 06-03-18
14-03-18
18:30
DHV Odense.2 Fortuna Odense Volley.2 Dalumhallen
Dalumhallen
Carsten B Nielsen Per Sørensen

117331
00-00
2.H.Ø. 07-03-18
04-03-18
18:45
KSV Hvidovre VK.3 Idrætshuset
Idrætshuset
Yasir Saleh Michael Staal
117772
00-00
2.D.Ø. 07-03-18
14-03-18
20:15
KSV.2 Gentofte Volley.2 Idrætshuset
Idrætshuset
Michael Staal Vidar Andersen

117249
00-00
1.D.V. 08-03-18
11-03-18
19:00
Aalborg Volleyball Ikast KFUM Wildcard Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Jørgen Gramstrup Torben Lykke
117588
00-00
2.H.V. 08-03-18
11-03-18
20:30
Aalborg Volleyball.2 Ikast KFUM Wildcard Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Torben Lykke Jørgen Gramstrup

117841
00-00
2.D.V. 10-03-18
11-03-18
11:00
DHV Odense.2 Middelfart VK Dalumhallen
Dalumhallen
Lars B. Nielsen Ove Egdal
117925
00-00
2.D.V. 10-03-18
11-03-18
11:00
Aarhus 1900 Holstebro KFUM Århus Svømmestadion
Århus Svømmestadion
Per Vind Petersen Alex Hothes
117924
00-00
2.D.V. 10-03-18
11-03-18
12:00
IF Lyseng VK Shima Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Kaj Verner K.K.Hansen Birger Jensen
117261
00-00
1.D.V. 10-03-18
14-03-18
12:00
ASV Århus Aalborg Volleyball Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Jim Holm Hansen Vahid G. Mehdi
117250
00-00
1.D.V. 10-03-18
11-03-18
13:00
DHV Odense Bedsted KFUM Dalumhallen
Dalumhallen
Ove Egdal Lars B. Nielsen
117587
00-00
2.H.V. 10-03-18
11-03-18
14:00
ASV Aarhus.2 Hjerm FIF Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Vahid G. Mehdi Jim Holm Hansen
117110
00-00
1.H.V. 10-03-18
11-03-18
15:00
DHV Odense Bedsted KFUM Dalumhallen
Dalumhallen
Lars B. Nielsen Ove Egdal
117180
00-00
1.D.Ø. 10-03-18
11-03-18
16:00
Vestegnens Volley.2 Team Køge.2 Stadionhal 1
Stadionhal 1
Anders Dyrbye Jan Labusz
117503
00-00
2.H.V. 10-03-18
11-03-18
16:00
ASV Aarhus.3 SGF Vejle Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Jim Holm Hansen Vahid G. Mehdi

117756
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
09:00
Amager VK.3 Gentofte Volley.2 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Sten Storgaard Tim Poulsen
117038
00-00
1.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
10:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Frederiksberg Volley Engelsborghallen
Engelsborghallen
Tina Brauner Jan Labusz
117673
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
10:00
KV 61 Rosenlund Idrætshuset
Idrætshuset
Ayhan Günes Soleil Olaf Jørs
117602
00-00
2.H.V. 11-03-18
11-03-18
10:00
LKB Gistrup Volleyball Skovbakken Gistrup Idrætscenter
Gistrup Idrætscenter
Ivar Pilden Peter Thorsø
117179
00-00
1.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
11:00
Amager VK.2 Gentofte Volley Sundby hal 2
Sundby hal 2
Tim Poulsen Sten Storgaard
117108
00-00
1.H.V. 11-03-18
11-03-18
11:00
Kolding VK Nordenskov Ungdoms-og IF Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Flemming Munk Rasmus Jess
117178
00-00
1.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
12:00
Lyngby-Gladsaxe Volley KSV Engelsborghallen
Engelsborghallen
Jan Labusz Tina Brauner
117337
00-00
2.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
12:00
Hvidovre VK.3 Grøndal EV Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Ove Egdal Jim Holm Hansen
117040
00-00
1.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
12:00
KV 61 Team Køge Idrætshuset
Idrætshuset
Olaf Jørs Ayhan Günes Soleil
117838
00-00
2.D.V. 11-03-18
11-03-18
12:00
Fortuna Odense Volley.2 BVC-Nordenskov Volley Klostermarkshallen
Klostermarkshallen
Per Sørensen Bruno Schmidt Bennedsen
117589
00-00
2.H.V. 11-03-18
11-03-18
12:15
LKB Gistrup Volleyball Bedsted KFUM.2 Gistrup Idrætscenter
Gistrup Idrætscenter
Peter Thorsø Ivar Pilden
117418
00-00
2.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
13:00
VLI VK Holbæk Kedelhallen
Kedelhallen
Allan Laursen Arne Jensen
117039
00-00
1.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
13:00
Amager VK Gentofte Volley.2 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Emil Lahti Michael Staal
117923
00-00
2.D.V. 11-03-18
11-03-18
13:00
Randers VK Hjerm FIF Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Allan Meier Jensen Kaj Verner K.K.Hansen
117248
00-00
1.D.V. 11-03-18
11-03-18
13:00
Skovbakken Ry VK 75 Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Jørgen Gramstrup Birger Jensen
117502
00-00
2.H.V. 11-03-18
11-03-18
13:00
Kolding VK.2 BVC Esbjerg Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Rasmus Jess Flemming Munk
117754
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
14:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar KSV.2 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Vahid G. Mehdi Lars B. Nielsen
117421
00-00
2.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
14:00
Hvidovre VK.2 VK Næstved Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Jim Holm Hansen Ove Egdal
117505
00-00
2.H.V. 11-03-18
11-03-18
14:00
Aabenraa I&G Hornsyld IF Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Jan Søgaard Alex Hothes
117670
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
15:00
VLI Frederiksberg Volley.2 Kedelhallen
Kedelhallen
Allan Laursen Vidar Andersen
117336
00-00
2.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
15:00
Himmelev VK Gentofte Volley.4 Himmelev Gymnasium
Himmelev Gymnasium
Olaf Jørs Jan Labusz
117334
00-00
2.H.Ø. 11-03-18
11-03-18
16:00
Lyngby-Gladsaxe Volley.2 KSV Engelsborghallen
Engelsborghallen
Lars B. Nielsen Vahid G. Mehdi
117757
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
16:00
Vestegnens Volley.3 Lynge Uggeløse IF Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Ove Egdal Jim Holm Hansen
117839
00-00
2.D.V. 11-03-18
11-03-18
16:00
Sønderborg VK VT Esbjerg Alssund Gymnasiet, Sønder
Alssund Gymnasiet, Sønder
Torben Lykke Henrik Bjorholm
117672
00-00
2.D.Ø. 11-03-18
11-03-18
17:00
Enghave VK Gentofte Volley Wildcard Bavnehøjhallen
Bavnehøjhallen
Arne Jensen Michael Staal

117941
00-00
2.D.V. 12-03-18
14-03-18
20:00
Hjerm FIF Holstebro KFUM Hjermhallerne
Hjermhallerne
Per Vind Petersen Alex Hothes

117353
00-00
2.H.Ø. 13-03-18
14-03-18
18:30
Farum-Holte.2 Grøndal EV Ny Holtehal
Ny Holtehal
Vidar Andersen Ayhan Günes Soleil
117855
00-00
2.D.V. 13-03-18
14-03-18
19:00
Sønderborg VK Øster Starup - Vester Nebel IF Alssund Gymnasiet, Sønder
Alssund Gymnasiet, Sønder
Bruno Schmidt Bennedsen Torben Lykke
117350
00-00
2.H.Ø. 13-03-18
14-03-18
19:30
Hvidovre VK.3 Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Michael Staal Olaf Jørs
117050
00-00
1.H.Ø. 13-03-18
14-03-18
20:00
KV 61 Lyngby-Gladsaxe Volley Idrætshuset
Idrætshuset
Jan Labusz Arne Jensen
117052
00-00
1.H.Ø. 13-03-18
14-03-18
20:00
Farum-Holte Team Køge Ny Holtehal
Ny Holtehal
Ayhan Günes Soleil Vidar Andersen
117844
00-00
2.D.V. 13-03-18
18-03-18
20:45
Middelfart VK Fortuna Odense Volley.2 Lillebælthallen
Lillebælthallen
Ove Egdal Carsten B Nielsen

117519
00-00
2.H.V. 14-03-18
14-03-18
18:00
ASV Aarhus.3 IF Lyseng 2 Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Ivar Pilden Alex Hothes
117262
00-00
1.D.V. 14-03-18
14-03-18
18:30
Ry VK 75 Ikast KFUM Wildcard Ryhallen
Ryhallen
Rasmus Jess Jørgen Gramstrup
117191
00-00
1.D.Ø. 14-03-18
14-03-18
18:45
KSV Gentofte Volley Idrætshuset
Idrætshuset
Sten Storgaard Emil Lahti
117770
00-00
2.D.Ø. 14-03-18
14-03-18
19:00
Vestegnens Volley.3 Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Arne Jensen Michael Staal
117518
00-00
2.H.V. 14-03-18
14-03-18
19:30
Aabenraa I&G Kolding VK.2 Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Ove Egdal Henrik Bjorholm
117603
00-00
2.H.V. 14-03-18
14-03-18
20:00
ASV Aarhus.2 Aalborg Volleyball.2 Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Alex Hothes Ivar Pilden
117352
00-00
2.H.Ø. 14-03-18
14-03-18
20:15
KSV Gentofte Volley.4 Idrætshuset
Idrætshuset
Emil Lahti Sten Storgaard
117434
00-00
2.H.Ø. 14-03-18
14-03-18
20:30
Hvidovre VK.2 VLI Frihedens Idrætscenter
Frihedens Idrætscenter
Michael Staal Arne Jensen
117605
00-00
2.H.V. 14-03-18
14-03-18
20:30
Hjerm FIF Bedsted KFUM.2 Hjermhallerne
Hjermhallerne
Birger Jensen Lars B. Nielsen
117122
00-00
1.H.V. 14-03-18
14-03-18
20:30
Nordenskov Ungdoms-og IF Ikast KFUM Helle Hallerne
Helle Hallerne
Torben Lykke Bruno Schmidt Bennedsen
117521
00-00
2.H.V. 14-03-18
14-03-18
21:00
SGF Vejle Hornsyld IF Mølholmhallen
Søndermarkshallen Vejle
Per Vind Petersen Vahid G. Mehdi

117120
00-00
1.H.V. 15-03-18
14-03-18
18:00
DHV Odense Kolding VK Dalumhallen
Dalumhallen
Lars B. Nielsen Ove Egdal
117688
00-00
2.D.Ø. 15-03-18
14-03-18
18:30
Frederiksberg Volley.2 Gentofte Volley Wildcard Kedelhallen
Bülowsvejhallen
Arne Jensen Ayhan Günes Soleil
117192
00-00
1.D.Ø. 15-03-18
15-03-18
18:30
VK Vestsjælland Team Køge.2 Korsørhallen
Korsørhallen
Per Sørensen Olaf Jørs
117938
00-00
2.D.V. 15-03-18
14-03-18
19:00
Aarhus 1900 Funder GF Århus Svømmestadion
Århus Svømmestadion
Jan Søgaard Torben Lykke
117773
00-00
2.D.Ø. 15-03-18
14-03-18
19:30
USG Lynge Uggeløse IF Idrætshallen
OM-hallen
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat
117190
00-00
1.D.Ø. 15-03-18
14-03-18
19:30
Vestegnens Volley.2 Lyngby-Gladsaxe Volley Tjørnehøjskolens Hal
Stadionhal 1
Jan Labusz Yasir Saleh
117686
00-00
2.D.Ø. 15-03-18
14-03-18
20:00
KV 61 VLI Idrætshuset
Idrætshuset
Tim Poulsen Dommer ikke påsat
117661
00-00
2.D.Ø. 15-03-18
25-01-18
20:00
Rosenlund Roskilde VK Ny Rosenlundhallen
Ny Rosenlundhallen
Vidar Andersen Dommer ikke påsat
117437
00-00
2.H.Ø. 15-03-18
14-03-18
20:00
VK Vestsjælland.2 VK Næstved Korsørhallen
Korsørhallen
Olaf Jørs Per Sørensen
117260
00-00
1.D.V. 15-03-18
14-03-18
20:00
DHV Odense Skovbakken Dalumhallen
Dalumhallen
Lars B. Nielsen Ove Egdal
117051
00-00
1.H.Ø. 15-03-18
14-03-18
20:30
Frederiksberg Volley Gentofte Volley.2 Kedelhallen
Bülowsvejhallen
Ayhan Günes Soleil Arne Jensen

117590
00-00
2.H.V. 17-03-18
18-03-18
10:00
Hjerm FIF Aalborg Volleyball.2 Hjermhallerne
Hjermhallerne
Jim Holm Hansen Lars B. Nielsen
117926
00-00
2.D.V. 17-03-18
18-03-18
12:00
Hjerm FIF IF Lyseng Hjermhallerne
Hjermhallerne
Lars B. Nielsen Jim Holm Hansen
117509
00-00
2.H.V. 17-03-18
18-03-18
12:00
BVC Esbjerg ASV Aarhus.3 Esbjerg Sem. Boldhal
Esbjerg Sem. Boldhal
Alex Hothes Bruno Schmidt Bennedsen
117041
00-00
1.H.Ø. 17-03-18
18-03-18
13:00
Gentofte Volley.2 KV 61 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Dommer ikke påsat Tina Brauner
117676
00-00
2.D.Ø. 17-03-18
17-03-18
13:00
Rosenlund VLI Ny Rosenlundhallen
Ny Rosenlundhallen
Michael Lang Sørensen Michael Staal
117479
00-00
2.H.V. 17-03-18
01-10-17
14:00
Aabenraa I&G Ikast KFUM Wildcard.2 Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Per Sørensen Vahid G. Mehdi
117181
00-00
1.D.Ø. 17-03-18
18-03-18
15:00
Gentofte Volley Vestegnens Volley.2 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Vidar Andersen Arne Jensen
117857
00-00
2.D.V. 17-03-18
14-03-18
15:00
VT Esbjerg Middelfart VK Ådalskolen
Ådalskolen
Jan Søgaard Birger Jensen
117759
00-00
2.D.Ø. 17-03-18
18-03-18
17:00
Gentofte Volley.2 Vestegnens Volley.3 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Arne Jensen Vidar Andersen

117182
00-00
1.D.Ø. 18-03-18
18-03-18
10:00
Team Køge.2 Lyngby-Gladsaxe Volley Asgårdskolen
Asgårdskolen
Jan Labusz Arne Jensen
117339
00-00
2.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
10:00
Gentofte Volley.4 Hvidovre VK.3 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Lars B. Nielsen Vahid G. Mehdi
117338
00-00
2.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
10:00
Farum-Holte.2 Himmelev VK Ny Holtehal
Ny Holtehal
Michael Staal Allan Laursen
117424
00-00
2.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
10:00
VK Næstved VLI Sydbyskolen
Sydbyskolen
Anders Dyrbye Yasir Saleh
117927
00-00
2.D.V. 18-03-18
18-03-18
10:00
VK Shima Aarhus 1900 Nørre Sundby Idrætscenter
Nørre Sundby Idrætscenter
Niclas Kjær Thomsen Ivar Pilden
117111
00-00
1.H.V. 18-03-18
18-03-18
11:00
DHV Odense Ikast KFUM Dalumhallen
Dalumhallen
Rasmus Jess Per Sørensen
117042
00-00
1.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
12:00
Team Køge Lyngby-Gladsaxe Volley Asgårdskolen
Asgårdskolen
Arne Jensen Jan Labusz
117646
00-00
2.D.Ø. 18-03-18
01-10-17
12:00
Enghave VK Roskilde VK Bavnehøjhallen
Bavnehøjhallen
Ayhan Günes Soleil Dommer ikke påsat
117340
00-00
2.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
12:00
Grøndal EV Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Hillerødgades Sportssal
Hillerødgades Sportssal
Vidar Andersen Tina Brauner
117675
00-00
2.D.Ø. 18-03-18
18-03-18
12:00
Gentofte Volley Wildcard KV 61 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Vahid G. Mehdi Lars B. Nielsen
117043
00-00
1.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
12:00
Farum-Holte Amager VK Ny Holtehal
Ny Holtehal
Allan Laursen Michael Staal
117112
00-00
1.H.V. 18-03-18
18-03-18
12:00
Bedsted KFUM Kolding VK Bedstedhallen
Bedstedhallen
Flemming Munk Jan Søgaard
117251
00-00
1.D.V. 18-03-18
18-03-18
13:00
DHV Odense Ikast KFUM Wildcard Dalumhallen
Dalumhallen
Per Sørensen Rasmus Jess
117845
00-00
2.D.V. 18-03-18
18-03-18
13:00
BVC-Nordenskov Volley Sønderborg VK Helle Hallerne
Helle Hallerne
Bruno Schmidt Bennedsen Torben Lykke
117506
00-00
2.H.V. 18-03-18
18-03-18
13:01
SGF Vejle IF Lyseng 2 Søndermarkshallen Vejle
Søndermarkshallen Vejle
Dommer ikke påsat Per Vind Petersen
117760
00-00
2.D.Ø. 18-03-18
18-03-18
14:00
Lynge Uggeløse IF Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Lyngehallen
Lyngehallen
Sten Storgaard Olaf Jørs
117422
00-00
2.H.Ø. 18-03-18
18-03-18
14:00
VK Vestsjælland.2 Døllefjelde Musse Korsørhallen
Korsørhallen
Ove Egdal Morten Andersen
117252
00-00
1.D.V. 18-03-18
18-03-18
14:00
Bedsted KFUM Skovbakken Bedstedhallen
Bedstedhallen
Jan Søgaard Flemming Munk
117815
00-00
2.D.V. 18-03-18
01-10-17
15:00
DHV Odense.2 Ikast KFUM Wildcard.2 Dalumhallen
Dalumhallen
Rasmus Jess Per Sørensen
117253
00-00
1.D.V. 18-03-18
18-03-18
15:00
Ry VK 75 ASV Århus Ryhallen
Ryhallen
Jørgen Gramstrup Jim Holm Hansen
117928
00-00
2.D.V. 18-03-18
18-03-18
15:00
Holstebro KFUM Funder GF Holstebro Stadionhal
Holstebro Stadionhal
Birger Jensen Alex Hothes
117183
00-00
1.D.Ø. 18-03-18
18-03-18
16:00
VK Vestsjælland Amager VK.2 Korsørhallen
Korsørhallen
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat
117592
00-00
2.H.V. 18-03-18
18-03-18
16:00
Bedsted KFUM.2 Skovbakken Bedstedhallen
Bedstedhallen
Flemming Munk Jan Søgaard

117508
00-00
2.H.V. 19-03-18
18-03-18
20:30
Hornsyld IF Kolding VK.2 Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Alex Hothes Torben Lykke

117157
00-00
1.D.Ø. 20-03-18
04-02-18
20:00
Gentofte Volley Amager VK.2 Gentoftehallen
Kildeskovshallen
Dommer ikke påsat Dommer ikke påsat
117758
00-00
2.D.Ø. 20-03-18
18-03-18
21:30
USG Amager VK.3 Idrætshallen
OM-hallen
Vidar Andersen Michael Staal

117847
00-00
2.D.V. 22-03-18
25-03-18
20:00
Øster Starup - Vester Nebel IF DHV Odense.2 Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Ø. Starup-V.Nebel Hallen
Bruno Schmidt Bennedsen Vahid G. Mehdi

117185
00-00
1.D.Ø. 23-03-18
25-03-18
19:30
Gentofte Volley Team Køge.2 Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Anders Dyrbye Jan Labusz

117837
00-00
2.D.V. 24-03-18
04-03-18
11:00
Ikast KFUM Wildcard.2 Sønderborg VK Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Henrik Bjorholm Allan Meier Jensen
117513
00-00
2.H.V. 24-03-18
25-03-18
11:00
BVC Esbjerg SGF Vejle Esbjerg Sem. Boldhal
Esbjerg Sem. Boldhal
Vahid G. Mehdi Jim Holm Hansen
117429
00-00
2.H.Ø. 24-03-18
25-03-18
12:00
VK Holbæk VK Vestsjælland.2 Bjergmarkshallen
Bjergmarkshallen
Jan Labusz Olaf Jørs
117931
00-00
2.D.V. 24-03-18
25-03-18
12:00
IF Lyseng Aarhus 1900 Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Jørgen Gramstrup Per Vind Petersen
117254
00-00
1.D.V. 24-03-18
25-03-18
12:00
ASV Århus Skovbakken Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Bruno Schmidt Bennedsen Michael Dalsgaard Tobiasen
117045
00-00
1.H.Ø. 24-03-18
25-03-18
13:00
Gentofte Volley.2 Team Køge Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Tina Brauner Dommer ikke påsat
117114
00-00
1.H.V. 24-03-18
25-03-18
13:00
Randers VK Kolding VK Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Rasmus Jess Peter Thorsø
117256
00-00
1.D.V. 24-03-18
25-03-18
13:00
Ikast KFUM Wildcard Bedsted KFUM Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Allan Meier Jensen Henrik Bjorholm
117115
00-00
1.H.V. 24-03-18
25-03-18
14:00
IF Lyseng DHV Odense Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Per Vind Petersen Jørgen Gramstrup
117594
00-00
2.H.V. 24-03-18
25-03-18
14:00
ASV Aarhus.2 Skovbakken Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Michael Dalsgaard Tobiasen Bruno Schmidt Bennedsen
117344
00-00
2.H.Ø. 24-03-18
25-03-18
15:00
Gentofte Volley.4 Grøndal EV Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Michael Staal Tina Brauner
117930
00-00
2.D.V. 24-03-18
25-03-18
15:00
Randers VK Funder GF Randers Real Idrætshal
Randers Real Idrætshal
Peter Thorsø Rasmus Jess
117116
00-00
1.H.V. 24-03-18
25-03-18
15:00
Ikast KFUM Bedsted KFUM Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Niclas Kjær Thomsen Vahid G. Mehdi
117511
00-00
2.H.V. 24-03-18
25-03-18
16:00
IF Lyseng 2 Aabenraa I&G Rundhøjhallen
Rundhøjhallen
Jørgen Gramstrup Per Vind Petersen
117510
00-00
2.H.V. 24-03-18
25-03-18
16:00
ASV Aarhus.3 Kolding VK.2 Århus Gl. Stadionhal
Århus Gl. Stadionhal
Bruno Schmidt Bennedsen Michael Dalsgaard Tobiasen
117596
00-00
2.H.V. 24-03-18
25-03-18
17:00
Ikast KFUM Wildcard Bedsted KFUM.2 Hyldgårdhal B
Hyldgårdhal B
Vahid G. Mehdi Niclas Kjær Thomsen

117046
00-00
1.H.Ø. 25-03-18
25-03-18
09:00
Frederiksberg Volley Farum-Holte Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Emil Lahti Tina Brauner
117763
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
09:00
Amager VK.3 Vestegnens Volley.3 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Ayhan Günes Soleil Allan Laursen
117681
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
11:00
Frederiksberg Volley.2 Roskilde VK Bülowsvejhallen
Bülowsvejhallen
Tina Brauner Emil Lahti
117680
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
11:00
Gentofte Volley Wildcard Rosenlund Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Michael Lang Sørensen Jan Labusz
117184
00-00
1.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
11:00
Amager VK.2 Vestegnens Volley.2 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Allan Laursen Ayhan Günes Soleil
117343
00-00
2.H.Ø. 25-03-18
25-03-18
11:00
Himmelev VK Hvidovre VK.3 Himmelev Gymnasium
Himmelev Gymnasium
Olaf Jørs Yasir Saleh
117932
00-00
2.D.V. 25-03-18
25-03-18
11:00
VK Shima Holstebro KFUM Nørre Sundby Idrætscenter
Nørre Sundby Idrætscenter
Ivar Pilden Niclas Kjær Thomsen
117679
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
12:00
Enghave VK KV 61 Bavnehøjhallen
Bavnehøjhallen
Michael Staal Michael Andersen
117345
00-00
2.H.Ø. 25-03-18
25-03-18
12:00
KSV Farum-Holte.2 Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Arne Jensen Vidar Andersen
117255
00-00
1.D.V. 25-03-18
25-03-18
12:00
Aalborg Volleyball DHV Odense Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Jørgen Gramstrup Allan Meier Jensen
117427
00-00
2.H.Ø. 25-03-18
25-03-18
12:00
Døllefjelde Musse Hvidovre VK.2 Nysted Hallen
Nysted Hallen
Jan Herneth Anders Dyrbye
117764
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
13:00
Gentofte Volley.2 Lynge Uggeløse IF Kildeskovshallen
Kildeskovshallen
Jan Labusz Michael Lang Sørensen
117044
00-00
1.H.Ø. 25-03-18
25-03-18
13:00
Amager VK KV 61 Sundby hal 2
Sundby hal 2
Ayhan Günes Soleil Allan Laursen
117849
00-00
2.D.V. 25-03-18
25-03-18
13:00
BVC-Nordenskov Volley VT Esbjerg Esbjerg Sem. Boldhal
Helle Hallerne
Lars B. Nielsen Vahid G. Mehdi
117186
00-00
1.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
14:00
KSV VK Vestsjælland Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Vidar Andersen Arne Jensen
117765
00-00
2.D.Ø. 25-03-18
25-03-18
16:00
KSV.2 USG Hillerødgades Sportssal
Idrætshuset
Arne Jensen Vidar Andersen
117595
00-00
2.H.V. 25-03-18
25-03-18
16:00
Aalborg Volleyball.2 LKB Gistrup Volleyball Aalborg Stadionhal
Aalborg Stadionhal
Allan Meier Jensen Jørgen Gramstrup
117846
00-00
2.D.V. 25-03-18
25-03-18
16:00
Sønderborg VK Fortuna Odense Volley.2 Alssund Gymnasiet, Sønder
Alssund Gymnasiet, Sønder
Bruno Schmidt Bennedsen Kaj Verner K.K.Hansen

117601
00-00
2.H.V. 04-04-18
08-04-18
20:30
Hjerm FIF Ikast KFUM Wildcard Hjermhallerne
Hjermhallerne
Birger Jensen Alex Hothes

117189
00-00
1.D.Ø. 05-04-18
08-04-18
18:30
VK Vestsjælland Gentofte Volley Korsørhallen
Korsørhallen
Rebecca Rafn Hagen Morten Andersen
117117
00-00
1.H.V. 05-04-18
08-04-18
20:00
Kolding VK IF Lyseng Kolding Pædagogseminarium
Kolding Pædagogseminarium
Jan Søgaard Torben Lykke
117049
00-00
1.H.Ø. 05-04-18
08-04-18
20:30
Farum-Holte Gentofte Volley.2 Ny Holtehal
Ny Holtehal
Vidar Andersen Allan Laursen

117599
00-00
2.H.V. 07-04-18
08-04-18
10:00
LKB Gistrup Volleyball ASV Aarhus.2 Gistrup Idrætscenter
Gistrup Idrætscenter
Jørgen Gramstrup Niclas Kjær Thomsen
117937
00-00
2.D.V. 07-04-18
08-04-18
10:00
Hjerm FIF VK Shima Hjermhallerne
Hjermhallerne
Alex Hothes Birger Jensen
117258
00-00
1.D.V. 07-04-18
08-04-18
11:00
DHV Odense ASV Århus Hjallesehallen
Dalumhallen
Jim Holm Hansen Bruno Schmidt Bennedsen
117935
00-00
2.D.V. 07-04-18
08-04-18
11:00
Aarhus 1900 Randers VK Århus Svømmestadion
Århus Svømmestadion
Henrik Bjorholm Kaj Verner K.K.Hansen
117514
00-00
2.H.V. 07-04-18
08-04-18
11:00
Kolding VK.2 IF Lyseng 2 Esbjerg Sem. Boldhal
Kolding Pædagogseminarium
Allan Meier Jensen Torben Lykke
117533
00-00
2.H.V. 07-04-18
08-04-18
12:15
LKB Gistrup Volleyball Bedsted KFUM.2 Gistrup Idrætscenter
Gistrup Idrætscenter
Niclas Kjær Thomsen Jørgen Gramstrup
117684
00-00
2.D.Ø. 07-04-18
07-04-18
13:00
Rosenlund Frederiksberg Volley.2 Ny Rosenlundhallen
Ny Rosenlundhallen
Arne Jensen Yasir Saleh
117118
00-00
1.H.V. 07-04-18
08-04-18
13:00
DHV Odense Randers VK Hjallesehallen
Dalumhallen
Bruno Schmidt Bennedsen Jim Holm Hansen
117257
00-00
1.D.V. 07-04-18
08-04-18
13:00
Skovbakken Aalborg Volleyball Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Carsten B Nielsen Vahid G. Mehdi
117047
00-00
1.H.Ø. 07-04-18
08-04-18
14:30
Lyngby-Gladsaxe Volley Amager VK Engelsborghallen
Engelsborghallen
Michael Lang Sørensen Michael Staal
117851
00-00
2.D.V. 07-04-18
08-04-18
15:00
DHV Odense.2 Sønderborg VK Hjallesehallen
Dalumhallen
Bruno Schmidt Bennedsen Jim Holm Hansen
117934
00-00
2.D.V. 07-04-18
08-04-18
15:00
Funder GF IF Lyseng Funder Hallen
Funder Hallen
Alex Hothes Birger Jensen
117598
00-00
2.H.V. 07-04-18
08-04-18
15:00
Skovbakken Aalborg Volleyball.2 Vejlby Risskov Hallen
Vejlby Risskov Hallen
Vahid G. Mehdi Carsten B Nielsen
117853
00-00
2.D.V. 07-04-18
08-04-18
15:00
VT Esbjerg Ikast KFUM Wildcard.2 Ådalskolen
Ådalskolen
Ove Egdal Lars B. Nielsen
117187
00-00
1.D.Ø. 07-04-18
08-04-18
16:30
Lyngby-Gladsaxe Volley Amager VK.2 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Michael Staal Michael Lang Sørensen
117349
00-00
2.H.Ø. 07-04-18
08-04-18
16:30
Farum-Holte.2 Gentofte Volley.4 Ny Holtehal
Ny Holtehal
Vidar Andersen Allan Laursen
117259
00-00
1.D.V. 07-04-18
08-04-18
19:00
Bedsted KFUM Ry VK 75 Bedstedhallen
Bedstedhallen
Ivar Pilden Torben Lykke

117432
00-00
2.H.Ø. 08-04-18
08-04-18
10:00
VK Næstved VK Holbæk Sydbyskolen
Sydbyskolen
Jan Labusz Michael Staal
117346
00-00
2.H.Ø. 08-04-18
08-04-18
12:00
Lyngby-Gladsaxe Volley.2 Himmelev VK Engelsborghallen
Engelsborghallen
Vidar Andersen Michael Lang Sørensen
117348
00-00
2.H.Ø. 08-04-18
08-04-18
12:00
Grøndal EV KSV Hillerødgades Sportssal
Hillerødgades Sportssal
Anders Dyrbye Ayhan Günes Soleil
117685
00-00
2.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
12:00
Roskilde VK Gentofte Volley Wildcard Roskilde Amts Gym. Hal
Roskilde Amts Gym. Hal
Yasir Saleh Dommer ikke påsat
117850
00-00
2.D.V. 08-04-18
08-04-18
12:00
Fortuna Odense Volley.2 Øster Starup - Vester Nebel IF Klostermarkshallen
Klostermarkshallen
Per Sørensen Lars B. Nielsen
117852
00-00
2.D.V. 08-04-18
08-04-18
12:00
Middelfart VK BVC-Nordenskov Volley Lillebælthallen
Lillebælthallen
Jim Holm Hansen Vahid G. Mehdi
117769
00-00
2.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
13:00
USG Gentofte Volley.2 Idrætshallen
OM-hallen
Arne Jensen Tina Brauner
117430
00-00
2.H.Ø. 08-04-18
08-04-18
13:00
VLI Døllefjelde Musse Kedelhallen
Kedelhallen
Allan Laursen Olaf Jørs
117517
00-00
2.H.V. 08-04-18
08-04-18
13:00
SGF Vejle Ikast KFUM Wildcard.2 Mølholmhallen
Søndermarkshallen Vejle
Allan Meier Jensen Henrik Bjorholm
117048
00-00
1.H.Ø. 08-04-18
08-04-18
14:00
Team Køge Frederiksberg Volley Asgårdskolen
Asgårdskolen
Morten Klein Ove Egdal
117766
00-00
2.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
14:00
Lyngby-Gladsaxe Volley Wildcar Amager VK.3 Engelsborghallen
Engelsborghallen
Michael Lang Sørensen Vidar Andersen
117768
00-00
2.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
14:00
Lynge Uggeløse IF KSV.2 Lyngehallen
Lyngehallen
Michael Staal Jan Labusz
117516
00-00
2.H.V. 08-04-18
08-04-18
14:00
Hornsyld IF BVC Esbjerg Hornsyld Idrætscenter
Hornsyld Idrætscenter
Birger Jensen Alex Hothes
117515
00-00
2.H.V. 08-04-18
08-04-18
14:00
Aabenraa I&G ASV Aarhus.3 Aabenraa Svømme & Idrætsc
Aabenraa Svømme & Idrætsc
Per Vind Petersen Torben Lykke
117682
00-00
2.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
15:00
VLI Enghave VK Kedelhallen
Kedelhallen
Olaf Jørs Allan Laursen
117119
00-00
1.H.V. 08-04-18
08-04-18
15:00
Bedsted KFUM Nordenskov Ungdoms-og IF Bedstedhallen
Bedstedhallen
Rasmus Jess Niclas Kjær Thomsen
117188
00-00
1.D.Ø. 08-04-18
08-04-18
16:00
Team Køge.2 KSV Asgårdskolen
Asgårdskolen
Ove Egdal Morten Klein


Ved tryk på kampnummeret kan du overføre data direkte til din outlook-kalender

Ved tryk på tiden fås fil i format(ics) til Lotus note
(tjek selv tiderne - sommertid kan drille!)