DDF'93 logo - visit us here: http://www.ddf93.dk


Her kan du se en
række
turnerings
relevante
ting.






Vis siden i en printvenlig version uden menu.
printvenlig
PÅSÆTNINGSPLAN
2017 - 2018
Alex Hothes

Kampnr Række Dato Tid Hjemmehold Udehold Hal Dommer1 Dommer2
117861 2.D.V. 07-10-17 10:00 Hjerm FIF Aarhus 1900 Hjermhallerne Alex Hothes Birger Jensen
117776 2.D.V. 07-10-17 15:00 Øster Starup - Vester Nebel IF BVC-Nordenskov Volley Ø. Starup-V.Nebel Hallen Alex Hothes Jim Holm Hansen
117858 2.D.V. 08-10-17 15:00 Funder GF VK Shima Funder Hallen Kaj Verner K.K.Hansen Alex Hothes
117441 2.H.V. 09-10-17 19:30 Aabenraa I&G SGF Vejle Aabenraa Svømme & Idrætsc Torben Lykke Alex Hothes
117443 2.H.V. 24-10-17 19:30 BVC Esbjerg Aabenraa I&G Esbjerg Sem. Boldhal Torben Lykke Alex Hothes
117902 2.D.V. 28-10-17 15:00 Funder GF Randers VK Funder Hallen Jørgen Gramstrup Alex Hothes
117485 2.H.V. 29-10-17 13:00 SGF Vejle BVC Esbjerg Søndermarkshallen Vejle Alex Hothes Jim Holm Hansen
117822 2.D.V. 02-11-17 20:00 Øster Starup - Vester Nebel IF Fortuna Odense Volley.2 Ø. Starup-V.Nebel Hallen Vahid G. Mehdi Alex Hothes
117489 2.H.V. 04-11-17 15:00 Ikast KFUM Wildcard.2 SGF Vejle Hyldgårdhal B Alex Hothes Birger Jensen
117573 2.H.V. 04-11-17 17:00 Ikast KFUM Wildcard Hjerm FIF Hyldgårdhal B Birger Jensen Alex Hothes
117488 2.H.V. 05-11-17 11:00 BVC Esbjerg Hornsyld IF Esbjerg Sem. Boldhal Alex Hothes Birger Jensen
117824 2.D.V. 05-11-17 13:00 BVC-Nordenskov Volley Middelfart VK Esbjerg Sem. Boldhal Birger Jensen Alex Hothes
117784 2.D.V. 11-11-17 14:00 Øster Starup - Vester Nebel IF Ikast KFUM Wildcard.2 Ø. Starup-V.Nebel Hallen Bruno Schmidt Bennedsen Alex Hothes
117206 1.D.V. 12-11-17 13:00 Skovbakken Ry VK 75 Vejlby Risskov Hallen Henrik Bjorholm Alex Hothes
117464 2.H.V. 21-11-17 19:30 BVC Esbjerg Ikast KFUM Wildcard.2 Esbjerg Sem. Boldhal Birger Jensen Alex Hothes
117571 2.H.V. 22-11-17 20:30 ASV Aarhus.2 LKB Gistrup Volleyball Århus Gl. Stadionhal Henrik Bjorholm Alex Hothes
117463 2.H.V. 23-11-17 20:00 ASV Aarhus.3 IF Lyseng 2 Århus Gl. Stadionhal Per Vind Petersen Alex Hothes
117882 2.D.V. 25-11-17 15:30 Funder GF Aarhus 1900 Funder Hallen Bruno Schmidt Bennedsen Alex Hothes
117539 2.H.V. 02-12-17 16:00 Aalborg Volleyball.2 LKB Gistrup Volleyball Aalborg Stadionhal Torben Lykke Alex Hothes
117879 2.D.V. 09-12-17 11:00 Aarhus 1900 Randers VK Århus Svømmestadion Alex Hothes Dommer ikke påsat    ¤
117878 2.D.V. 09-12-17 15:00 Funder GF IF Lyseng Funder Hallen Alex Hothes Dommer ikke påsat    ¤
117862 2.D.V. 16-12-17 16:00 Holstebro KFUM IF Lyseng Holstebro Stadionhal Alex Hothes Vahid G. Mehdi
117468 2.H.V. 13-01-18 12:00 BVC Esbjerg IF Lyseng 2 Esbjerg Sem. Boldhal Alex Hothes Kaj Verner K.K.Hansen
117806 2.D.V. 18-01-18 19:45 Øster Starup - Vester Nebel IF Middelfart VK Ø. Starup-V.Nebel Hallen Per Sørensen Alex Hothes
117892 2.D.V. 20-01-18 15:00 Funder GF Hjerm FIF Funder Hallen Michael Dalsgaard Tobiasen Alex Hothes
117910 2.D.V. 22-01-18 20:30 Funder GF Aarhus 1900 Funder Hallen Alex Hothes Torben Lykke
117492 2.H.V. 24-01-18 18:30 Ikast KFUM Wildcard.2 BVC Esbjerg Hyldgårdsskolens Hal Jim Holm Hansen Alex Hothes
117828 2.D.V. 26-01-18 18:30 Ikast KFUM Wildcard.2 BVC-Nordenskov Volley Hyldgårdsskolens Hal Alex Hothes Per Vind Petersen
117812 2.D.V. 02-02-18 18:30 Ikast KFUM Wildcard.2 Øster Starup - Vester Nebel IF Hyldgårdhal B Alex Hothes Kaj Verner K.K.Hansen
117476 2.H.V. 02-02-18 20:00 Ikast KFUM Wildcard.2 IF Lyseng 2 Hyldgårdhal B Kaj Verner K.K.Hansen Alex Hothes
117477 2.H.V. 03-02-18 14:00 Hornsyld IF Aabenraa I&G Hornsyld Idrætscenter Birger Jensen Alex Hothes
117917 2.D.V. 10-02-18 11:00 Aarhus 1900 Hjerm FIF Århus Svømmestadion Alex Hothes Torben Lykke
117914 2.D.V. 19-02-18 20:30 Funder GF VK Shima Funder Hallen Torben Lykke Alex Hothes
117499 2.H.V. 04-03-18 11:00 BVC Esbjerg Aabenraa I&G Esbjerg Sem. Boldhal Jim Holm Hansen Alex Hothes
117835 2.D.V. 04-03-18 13:00 BVC-Nordenskov Volley DHV Odense.2 Esbjerg Sem. Boldhal Alex Hothes Jim Holm Hansen
117925 2.D.V. 10-03-18 11:00 Aarhus 1900 Holstebro KFUM Århus Svømmestadion Per Vind Petersen Alex Hothes
117505 2.H.V. 11-03-18 14:00 Aabenraa I&G Hornsyld IF Aabenraa Svømme & Idrætsc Jan Søgaard Alex Hothes
117941 2.D.V. 12-03-18 20:00 Hjerm FIF Holstebro KFUM Hjermhallerne Per Vind Petersen Alex Hothes
117519 2.H.V. 14-03-18 18:00 ASV Aarhus.3 IF Lyseng 2 Århus Gl. Stadionhal Ivar Pilden Alex Hothes
117603 2.H.V. 14-03-18 20:00 ASV Aarhus.2 Aalborg Volleyball.2 Århus Gl. Stadionhal Alex Hothes Ivar Pilden
117509 2.H.V. 17-03-18 12:00 BVC Esbjerg ASV Aarhus.3 Esbjerg Sem. Boldhal Alex Hothes Bruno Schmidt Bennedsen
117928 2.D.V. 18-03-18 15:00 Holstebro KFUM Funder GF Holstebro Stadionhal Birger Jensen Alex Hothes
117508 2.H.V. 19-03-18 20:30 Hornsyld IF Kolding VK.2 Hornsyld Idrætscenter Alex Hothes Torben Lykke
117601 2.H.V. 04-04-18 20:30 Hjerm FIF Ikast KFUM Wildcard Hjermhallerne Birger Jensen Alex Hothes
117937 2.D.V. 07-04-18 10:00 Hjerm FIF VK Shima Hjermhallerne Alex Hothes Birger Jensen
117934 2.D.V. 07-04-18 15:00 Funder GF IF Lyseng Funder Hallen Alex Hothes Birger Jensen
117516 2.H.V. 08-04-18 14:00 Hornsyld IF BVC Esbjerg Hornsyld Idrætscenter Birger Jensen Alex Hothes



Ny søgning

Ved tryk på kampnummeret kan du overføre data direkte til din outlook-kalender
Ved tryk på tiden fås fil i format til Lotus note
(tjek selv tiderne - sommertid kan drille!)


Sprogversion:  Engelsk  Dansk
Medtag udelukkende adresse til Hallen:  Ja  Nej(Bruges f.eks. til google-kalender)

Få planen i PDF-format - du skal have en PDF-reader installeret!
Hovedsiden

Vis siden i en printvenlig version uden menu.
Printvenlig